Samsung Original EP-TA20IWEUGIN Travel Adapter
- AFC travel adaptor
- Provides fast charging
- Input: 5V, 9V
| Model | EP-TA20IWEUGIN |
| Model Name | EP-TA20IWEUGIN |
| Product Dimensions | 13.5 x 12.3 x 3.4 cm; 132 Grams |
| Item model number | EP-TA20IWEUGIN |
| Compatible Devices | Samsung |
| Special Features | Adaptive Fast Charging With Supported Device Only, 100% Original Samsung Product, Input : 100-240V – 50-60Hz 0.5A, OutPut : 9.0V=1.67A or 5.0V = 2.0A, Model : EP-TA20IWE |